Sport

Andrej Gaćina i Petra Petek obranili naslove prvaka Hrvatske

Gaćina: "Nije to bio baš najbolji stolni tenis u finalu, obojica smo imali problema s lopticama"

Autor: Ivona Amidžić - 04.03.2019

Andrej Gaćina i Petra Petek obranili su naslove prvaka Hrvatske u stolnom tenisu na prvenstvu koje je održano u LifeClass termama Sveti Martin – kako piše Nacionalni Portal, a prenoseći Hina-u.

Naš najbolji stolnotenisač je do finala sve suparnike dobivao s 4-0, a u finalu je u neizvjesnom susretu pobijedio Tomislava Pucara s 4-3 (4, -8, -9, 5, 6, -8, 10).

Pucar je pri rezultata 3-3 u setovima vodio 10-8 i imao dvije meč-lopte, no iskusniji reprezentativni kolega je uspio preokrenuti rezultat i još jednom se uspeti na najvišu stubu pobjedničkog postolja.

“Nije to bio baš najbolji stolni tenis u finalu, obojica smo imali problema s lopticom. Sretan sam što sam uspio spasiti dvije meč-lopte. U odlučujućim trenucima bio sam hrabar, donio dobre odluke, zadovoljan sam što je ‘glava’ bila prava u presudnom trenutku”, kazao je Gaćina.

Bila je to repriza lanjskog finala, no Pucar je prošle godine predao finale zbog ozljede. Ovoga puta je bio korak do slavlja.

“Lani nisam ni imao priliku igrati s Gaćinom zbog ozljede, a ovo nam je drugi međusobni susret. Prvi put je bilo dok sam još bio kadet u Puli. No, to se ne računa, tako da je ovo zapravo prvi službeni meč. Bilo je gusto, imao sam dobru šansu, ušao mi je malo u glavu na 10-8. Nisam znao što da napravim sa servisom. Vidjet ćemo iduće godine”, poručio je Pucar.

Brončane medalje osvojili su Filip Zeljko i Tomislav Kolarek.

U ženskoj konkurenciji naslov je obranila Petra Petek, koja je ove godine ponovo slavila i u paru s Ivanom Malobabić. Petek je u pojedinačnom finalu pobijedila Andreu Pavlović s 4-2 (8, -7, 9, 7, -10, 8).

“Nisam očekivala finale i da ću osvojiti zlato, jer je teška sezona iza mene, No, obično to tako ide. Kada ništa ne očekuješ i igraš opušteno, na kraju ispadne najbolje.”

Brončane medalje osvojile su Mateja Jeger i Klara Cakol.

U muškim parovima titulu su osvojili Ivor Ban i Luka Martinek koji su u finalu s 3-1 nadigrali Tomislava Japeca i Mihu Simovića. Kod djevojaka Ivana Malobabić i Petra Petek su u finalu porazile Ivanu Tubikanec i Andreu Pavlović s 3-1.

U mješovitim parovima slavili su Ivor Ban i Andrea Pavlović koji su u finalu s 3-2 svladali Luku Fučeca i Mateju Jeger.

REZULTATI

MUŠKI – pojedinačno

Četvrtfinale: Gaćina – Ban 4-0 (8, 4, 10, 8), Kolarek – Kojić 4:1 (6, 6, -8, 5, 5), L. Martinek – F. Zeljko 1-4 (-6, 4, -7, -3, -5), Fučec – Pucar 1-4 (-18, 10, -8, -8, -7); polufinale: Gaćina – Kolarek 4-0 (5, 7, 9, 9), F. Zeljko – Pucar 0:4 (-5, -9, -9, -6); finale: Gaćina – Pucar 4-3 (4, -8, -9, 5, 8, -8, 10)

MUŠKI – parovi

Polufinale: Japec/Simović – Ređep/Kolarek 3-1 (6, -11, 3, 5), Mijatović/I. Zeljko – Ban/L. Martinek 2-3 (11, -6, 12, -6, -8); finale: Japec/Simović – Ban/L. Martinek 1-3 (-8, -9, 9, -7)

ŽENE – pojedinačno

Četvrtfinale: Jeger – Malobabić 4-1 (5, 11, -6, 9, 7), Jazbec – Petek 1-4 (-6, -8, -8, 8, -8), Tubikanec – Cakol 3-4 (8, -2, -8, 9, -14, 0, -9), Pavlović – Srebrnjak 4-0 (10, 7, 6, 4); polufinale: Jeger – Petek 3-4 (-2, 7, -8, -4, 10, 9, -5), Cakol – Pavlović 1-4 (10, -5, -8, -13, -2); finale: Petek – Pavlović 4-2 (8, -7, 9, 7, -10, 8)

ŽENE – parovi

Polufinale: Jeger/Srebrnjak – Malobabić/Petek 0-3 (-6, -6, -14), Cakol/Jazbec – Tubikanec/Pavlović 0-3 (-6, -8, -6); finale: Malobabić/Petek – Tubikanec/Pavlović 3-1 (7, 8, -3, 6).