Sport

Kup – Slaven Belupo i Zadar u osmini finala

Zadar je u Bogdanovcima nakon produžetka porazio Vukovar 1991 sa 5-3, dok je Slaven Belupo u Velikoj Gorici pobijedio Udarnik iz Kurilovca 2-0.

Autor: Antonela Verković - 26.09.2018

Nakon Osijeka i Intera plasman u osmi u finala Hrvatskog kupa izborili su i nogometaši Slaven Belupa i Zadra.

Zadar i Vukovar su odigrali sjajnu utakmicu sa čak osam golova. Gosti su već nakon 18 minuta vodili 3-0, no Vukovarci su uspjeli izjednačiti i izboriti produžetak u kojem je Zadar s dva gola razriješio sve dvojbe.

Zadar je poveo 3-0 golovima Vlatka Blaževića (6, 19) i Kristijana Jurića (15), no domaćin se u samoj završnici prvog dijela vratio u život smanjivši na 2-3, a strijelci su bili Žan Drahotuski (43) i Dino Brajković (45). Zadar je držao prednost sve do sudačke nadoknade kada je Ivan Plum izjednačio iz kaznenog udarca.

U dodatnih pola sata Zadar je bio bolji i golovima Ivana Lepinjice (104) i Josipa Majića (118) izborio je pobjedu.

U drugom susretu Slaven Belupo je pobijedio Udarnik iz Kurilovca 2-0. Premda je u prvom poluvremenu imao veliku nadmoć,  Slaven nije uspio probiri obranu Udarnika. Gosti nisu iskoristili niti jedanaesterac kojeg je u 22. minuti promašio Gordana. Ipak, gosti iz Koprvnice su u nastavku zabili dva gola i tako mirno priveli susret kraju. Strijelci su bili Nowak (46) i Rodrigue Bongongui (58).

Prošlog tjedna mjesto u osmini finala izborili su Osijek i Inter. Osijek je u Krapini pobijedio Zagorec sa 3-0, dok je Inter identičnim rezultatom u Beletincima porazio Bednju.

Preostale utakmice 16-ine finala igraju se u srijedu, a sastaju se Križevci – Rijeka, Zelina – GOŠK Dubrovnik, Krk – Cibalia, Nehaj Senj – Šibenik, Marsonia – Zagreb, Slavija Pleternica – Vinogradar Mladina, Sloga Nova Gradiška – Istra 1961, Primorac Biograd – Lokomotiva, Jadran LP Ploče – Split, Vrapče – Hajduk, Sloga Mravince – Dinamo i Varteks – Međimurje Čakovec.