Sport

SP rukometaši: Njemačka – Francuska 25-25

Kod Njemačke po četiri gola su postigli Uwe Gensheimer, Fabian Wiede i Martin Strobel, dok je Kentin Mahe postigao devet pogodaka za Francusku.

Autor: Marko Leskovar - 16.01.2019

U velikom derbiju 4. kola skupine A Svjetskog prvenstva za rukometaše domaćin Njemačka i branitelj naslova Francuska igrali su 25-25 (12-10).

Dvoboj Nijemaca i Francuza ponudio je neizvjesnu bitku u kojoj je najveća prednost nekog sastava bila tri razlike, koliko su Nijemci vodili pred kraj prvog poluvremena. No, u nastavku se praktički stalno igralo u egalu, ali bliži pobjedi su bili Nijemci koji su tri minute prije kraja imali vodstvo 25-23. Do kraja susreta domaći više nisu uspjeli postići niti jedan pogodak, pola minute prije kraja imali su prednost 25-24 i napad, a tada se u tragičara pretvorio Fabian Bohm. On je prvo izgubio loptu u napadu da bi tri sekunde prije isteka vremena napravio prekršaj za isključenje. Francuzi su u preostalom vremenu složili akciju za Timotheya N’Guessana koji je pogodio sa sirenom za podjelu bodova.

Tagovi: francuska, Njemačka, rukomet, sp,